11 Mayıs 2013 Cumartesi

DIY TUTORIAL-BOW RİNG --- FİYONK YÜZÜKBugün tamamen kendime ait, canımın istediğini yapabileceğim boş bir gündü. Ne zamandır yapmak isteyip de vakitsizlikten yapamadıklarımı bugün yapmaya karar verdim. Malzemelerimi almıştım, hazırlamıştım ama projeler sağolsun bi türlü fırsatım olmamıştı. Bugünü boş bulunca hemen yapılacaklar listemi gözden geçirip bu blogda beğendiğim yüzüğü yapmaya karar verdim :) Biliyorsunuz bu yılince yüzükler, bi parmakta 2 yüzük vs çok moda. Ben lisedeyken parmağıma küçük olan yüzükleri bu şekilde taktığımda hafiften bi dalga geçiliyordu, şimdi ise o arkadaşlarım da böyle yüzükler takıyorlar. Şans diyelim :)
Lafı çok uzatmadan yüzüğümüze geçelim :)

Fotoğrafı sağ tıklayıp kaydederseniz büyük halini görebilirsiniz.

Ben yine de kısaca anlatayım:

 • Telimizi tahmini olarak kesip ojenin fırça kısmı yardımıyla düzgün şekilde yuvarladım.Bu kısımda yüzük ölçünüzü kendinize göre tahmini olarak ayarlamanız gerekiyor.
 • Sonrasında bi taraftakini alt tarafından diğerini üst tarafından sabit alarak resimdeki gibi kıvırdım.
 • İlk denemenizde teli baya hırpalayabiliyorsunuz, ama sonrasında eliniz alışınca herşey çok daha kolay oluyo emin olun;)
 • İki tarafı da şekildeki gibi kıvırdık mı? Şimdi uçların bi tanesini arkadan geçirip sıkıştıracağız ki sabitlemiş olalım fiyonkumuzu.
 • Fiyonkumuz hazır, ama uçları da pense yardımıyla kesiyoruz veeee Taaa daaaaa :))Ben çok severek yaptım bu yüzüğü, ve hemen yanlarına yenilerini ekledim, hem kendime hem de arkadaşlarıma hediye etmek için ;)
Nasıl buldunuz?
Başka neler yapılabilir, önerileriniz??
Herkese güzel geceler  ;)


2 yorum:

 1. Pek yüzük kullanan biri değilim ama buna bayıldım. Çok sevimli :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başka modellerinin de blog yazıları gelmek üzere, o zaman onları da seversin ;)
   Sade ve kibar oldukları için ben de çok severek kulanıyorum, yapımı da eli yatkın birisi ise zor denemez ;)

   Sil